Hakkımızda

BEST Isparta

BEST Isparta, SDÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde 2013 yılında kurulmuştur. Kulübümüzün adı üniversitemizce Uluslararası Mühendislik ve Teknoloji Öğrencileri Topluluğu olarak bilinmektedir. 93 yerel BEST grubundan biri olan BEST Isparta , düzenlediği etkinlikler ile üniversitemizin bütün öğrencilerine hitap etmeyi amaçlar. BEST Ispartaya katılan SDÜ öğrencilerini şirketler ile bir araya getirerek şirket-öğrenci-üniversite üçgenindeki bağları güçlendirmeyi hedefler. Her yıl düzenli etkinlikler düzenleyen BEST Isparta şirketler ile partnerlik kurarak onlara SDÜ bünyesindeki ve Avrupa’dan ülkemize konuk olan öğrenciler ile tanışma imkanı sağlar. Ayrıca BEST Isparta düzenlediği bu etkinliklerdeki eğitim, oturum ve resmi törenlerde aramızda yer alan değerli akademisyenlerimizle birlikte üçgenin son aşaması olan üniversite unsurunu da tamamlanmasını amaçlar. Anti hiyerarşik bir sistemle çalışan BEST Isparta üyeleri arkadaşlık ve dostluk ortamı içinde çalışırken BEST’in misyonu olan ‘’Öğrencileri Geliştirmek’’ adına önemli katkı sağlar.

BEST – Board of European Students of Technology

BEST, 1989 yılında kurulan kar amacı gütmeyen, apolitik ve gönüllülük ilkesi ile çalışan uluslararası bir öğrenci topluluğudur.

34 farklı ülke ve 93 Yerel BEST grubuyla araştırıp öğrenen, birlikte gelişen, yeniliklere meraklı gençlerden oluşan büyük bir öğrenci topluluğudur.

 

 

BEST’in amacı Avrupalı teknoloji öğrencilerinin daha uluslararası kafayapısına ulaşmasını sağlamak, Avrupa kültürlerini daha iyi anlayarak uluslarası platformlarda çalışma kapasitelerini arttırmaktır. Bu amaçla BEST, farklı ülkelerden öğrencilerin akademik etkinlikler, eğitim sempozyumları ve mühendislik yarışmaları gibi etkinliklerle birbirleriyle tanışmaları ve birlikte çalışmaları için fırsatlar oluşturur. Ayrıca uluslararası kariyer desteği, kariyer günleri gibi etkinliklerle öğrencilere kariyer desteği sağlar.

BEST’in en büyük önceliği Avrupa’nın her tarafından öğrencilere yüksek kalitede hizmetler sunmaktır. Bunu sağlarken de BEST üçgeni adı verilen ‘öğrenci – üniversite – şirket’ üçlüsünü tüm etkinliklerinde bir araya getirir.

 

tr_TRTürkçe