Etkinliklerimiz

EBEC ISPARTA (European BEST Engineering Competition Isparta)

Avrupa çapında 85 üniversitenin yerel ayaklarını gerçekleştirdiği Avrupa BEST Mühendislik Yarışmasını; Süleyman Demirel Üniversitesi’nde BEST Isparta olarak 5 yıldır başarıyla gerçekleştirmekteyiz. Yarışma, takım tasarımı ve vaka analizi olmak üzere iki ana kategoriden oluşur. Takımlar 4’er kişi olmak üzere her iki kategoride en az 4 takım yer alır. Yarışmanın kazananları bir üst aşama olan EBEC Türkiye ve EBEC Final’e gitmek için aynı konseptte yarışırlar. 2021 senesinde ilk kez online EBEC gerçekleşmiştir.

EBEC Web Sitesi

 

 

HoBI (Hackathon of BEST Isparta)

Hackathon, ortak bir konuya ilgi duyan kişilerin bir araya gelip sınırlı bir zaman içinde, kendilerine verilen konuyla ilgili ortaya yeni bir ürün çıkarmaya çalıştıkları etkinliktir. BEST Isparta, inovasyona verdiği önem doğrultusunda, proje üretmeye odaklanan yazılımcı, tasarımcı ve girişimci öğrencilere, fikirlerini kısa sürede ürüne dönüştürme şansı vermek amacıyla, BEST Isparta Hackathon’u düzenlemektedir.


HoBI Web Sitesi


E3AA458E-FBDB-4DF6-854A-AA651F028D37 (2)

 

YFS (Yurt Dışı Fırsatları Semineri)

Yurt Dışı Fırsatları Semineri alanında uzman ve öncü olan Yurt Dışı Eğitim Şirketleri ve Dil Okulları’nın katılımıyla gerçekleşen, şirketlerin kapsamlı bilgilerini paylaştıkları sunumlarıyla ve açtıkları stantlarda öğrencilerle birebir iletişime geçtikleri bir etkinliktir. YFS etkinliği ile BEST’i üniversitemizde daha tanınır kılmak, BEST’in servislerinden biri olan BEST Kursları’nı tanıtmak, BEST’in sunduğu imkanları daha etkili aktarmak ve yurt dışı eğitimleri hakkında bilgi vermeyi hedefliyoruz. 


YFS Web Sayfası

 

 

MW (Motivation Weekend)

BEST Isparta ailesine yeni katılan üyelerimize, BEST Isparta’nın nasıl bir topluluk olduğunu ve BEST ruhunu göstermeyi amaçladığımız  motivasyon hafta sonu etkinliğimizi genellikle tanışma toplantımızdan sonra planlanan bir hafta sonu düzenleriz. Etkinliğimizde BEST ve BEST Isparta hakkında sunumlar ve çeşitli eğitimler gerçekleştirir; BEST oyunları oynayarak eğlenceli vakit geçirip BEST Isparta içinde samimi bir arkadaş ortamı oluşturmayı amaçlarız.


MW Web Sayfası


LGA (Local General Assembly)

BEST Isparta’nın işleyişini geliştirip daha iyi hale getirmek için konuşup tartıştığımız, konu üzerinde fikirlerimizi belirttiğimiz, önergeleri ve departman raporlarını sunup oylamadan geçirdiğimiz bir genel kurul toplantısıdır. winter Local General Assembly (wLGA) ve summer Local General Assembly (sLGA) olmak üzere senede iki kez düzenlenen LGA’de, sunumlar sırasında eğlenceli vakitler geçirebilmek adına konsept belirleyip bu konsepte uygun hazırlıklar yaparız. BEST Isparta’yı geliştirirken kendimize de güzel anılar bırakırız.


LGA Web Sayfası

BEST Courses

BEST Courses (BEST Kursları), BEST’in external eventlerinden biridir. Bu etkinliklerde katılımcılar, üniversitenin öğretim görevlileri veya şirket yetkilileri tarafından verilen derslere/eğitimlere katılırlar. Kurs sonunda öğrenciler, katılımcıların başarısını değerlendirmek için hazırlanmış bir sınava girerler.


BEST Courses Web Sayfası


RM (Regional Meeting)

Regional Meeting, BEST’in 11 tane bölgesinde bulunan ve her bir bölgenin kendi içinde bölgesel danışmanları öncülüğünde düzenlediği, yılda iki kez ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde gerçekleşen internal toplantılardır. Regional Meeting’de, GA (General Assembly) veya PM (President Meeting) delegelerinin genel kurula hazırlanmasının yanı sıra bölgelerin BEST hakkındaki konuları tartıştığı birçok oturum, eğitim ve workshoplar gerçekleşir. Bölgesel toplantılarda BEST üyelerinin birbirleri ile kaynaşması, kendi üyelerimizin de uluslararası BEST’i tanıyıp öğrenmeleri için harika bir fırsattır.


RM Web Sayfası

 

 

BCD Isparta  (BEST Isparta Career Day)

BEST Isparta Career Day (BEST Isparta Kariyer Günleri); üniversitemiz öğrencilerinin edinmiş olduğu kuramsal bilgileri gerçek hayatla birleştirerek pratiğe dönüştürmelerini, okudukları meslekler doğrultusunda ilerlemek istedikleri sektörler için hedef koymalarını ve kendilerini o yönde geliştirmelerini, iş dünyasını daha yakından tanımalarını ve iletişim becerilerini geliştirmelerini sağlamayı hedefler. Öğrenciler, farklı özel sektörlerdeki kurumların yetkilileri ile bir araya gelerek onların iş hayatındaki tecrübelerini ve bilgilerini öğrenir. Birebir iletişim kurma şansı yakalayarak iş veya staj imkanlarından da faydalanır.


BCD Web Sayfası


Anniversary

Anniversary her yıl aralık ayının ikinci haftasında gerçekleştirdiğimiz, yıldönümümüzü kutladığımız etkinliğimizdir. Anniversary ile BEST Isparta ailesinin tüm üyeleri bir araya gelir. Beraber şarkılar söyleyip dans ettiğimiz bu etkinliğimizde herkesin eğlenmesi öncelikli hedefimizdir.


Anniversary Web Sayfası

 

EBEC Turkey

Yerel EBEC Ayağı: İlk aşama olan yerel EBEC mühendislik yarışmasını Türkiye’de bulunan 5 yerel BEST grubu kendi üniversitelerinin mühendislik öğrencileri arasında düzenler. Yarışmanın amacı öğrencilerin verilen süre içerisinde bir probleme yenilikçi, gerçekçi ve mantıklı çözümler üretebilme kabiliyetini ölçmektir. Yarışma dili tamamen ingilizcedir ve bu yarışma takım tasarımı ve vaka analizi olmak üzere iki ana kategoriden oluşmaktadır. Bu kategorilerin birincileri yarışmanın Türkiye çapındaki ulusal ayağına katılmaya hak kazanır. Ulusal EBEC Ayağı: Yerel yarışmaların kazananları 10 bölgede düzenlenen, 57 lokal, 750’den fazla katılımcı ile gerçekleştirilen ulusal yarışmalara katılırlar. Bu yarışmalar Avrupa finaline gidecek olan en iyi mühendislik öğrencilerini belirler.


EBEC Turkey Web Sayfası


HBEC (Highschool BEST Engineering Competition)

BEST Isparta’nın, liseler arası düzenlemiş olduğu mühendislik yarışmasıdır. Isparta’da bulunan liselerin katılımı ile oluşan HBEC sayesinde lise öğrencilerinin mühendislik becerilerinin gelişmesi ve ilgilerinin artırılması hedeflenmektedir. Takım Tasarımı ve Vaka Analizi kategorilerini kapsamak ile birlikte iki aşamadan oluşmaktadır. Lise müfredatlarına uygun olarak, kendilerine verilen problemlere belirli bir süre içerisinde çözüm üretmeleri istenir .

HBEC Web Sayfası

 

Teknik Geziler

BEST Isparta, düzenlediği teknik geziler ile Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencilerinin aldıkları mesleki eğitimlerinin çeşitli sektörlerdeki konumlarını görmelerini , pratikte uygulanan biçimlerini inceleme fırsatı bulmalarını ve bu sektörlerdeki iş metotları hakkında fikir sahibi olabilmelerini amaçlamaktadır.


Teknik Geziler Web Sayfası


HoI (Highlanders of Isparta)

Türkiye’deki 5 Yerel BEST Grubu’nun katılımı ile ulusal işbirliğini artırmak, üyelerimizin motivasyonlarını artırmak, yeni yerler keşfetmelerini, doğayla bütünleşmelerini sağlamak ve eğlenmek için yapılan bir kamp etkinliğidir. Hol’de trekking, yüzme, voleybol gibi sportif etkinliklerin yanı sıra BEST’e özgü oyunlar da oynanmaktadır.


HoI Web Sayfası

 

BESTalks

BESTalks, alanında uzman kişilerin deneyimlerini, bilgilerini ve tecrübelerini; yönelttiğimiz sorulara cevaplar alarak katılan öğrencilere bilgi aktarımı sağladığımız etkinliklerimizden biridir. Bu etkinliğimizde öğrencilerimize gelecek iş hayatında yaşayacakları zorlukları önceden öğrenip çözüme kavuşturma fırsatı sağlarız.


BESTalks Web Sayfası


tr_TRTürkçe