About Us

BEST – Board of European Students of Technology

BEST, 1989 yılında kurulan kar amacı gütmeyen, apolitik ve gönüllülük ilkesi ile çalışan uluslararası bir öğrenci topluluğudur.

34 farklı ülke ve 93 Yerel BEST grubuyla araştırıp öğrenen, birlikte gelişen, yeniliklere meraklı gençlerden oluşan büyük bir öğrenci topluluğudur.

 

 

BEST’in amacı Avrupalı teknoloji öğrencilerinin daha uluslararası kafayapısına ulaşmasını sağlamak, Avrupa kültürlerini daha iyi anlayarak uluslarası platformlarda çalışma kapasitelerini arttırmaktır. Bu amaçla BEST, farklı ülkelerden öğrencilerin akademik etkinlikler, eğitim sempozyumları ve mühendislik yarışmaları gibi etkinliklerle birbirleriyle tanışmaları ve birlikte çalışmaları için fırsatlar oluşturur. Ayrıca uluslararası kariyer desteği, kariyer günleri gibi etkinliklerle öğrencilere kariyer desteği sağlar.

BEST’in en büyük önceliği Avrupa’nın her tarafından öğrencilere yüksek kalitede hizmetler sunmaktır. Bunu sağlarken de BEST üçgeni adı verilen ‘öğrenci – üniversite – şirket’ üçlüsünü tüm etkinliklerinde bir araya getirir.

 

en_GBEnglish (UK)