Yurtdışı Fırsatları Semineri

Üniversitemizde BEST'i daha tanınır hale getirmek, BEST'in bize ne gibi imkanlar sunabileceğini göstermek ve yurtdışı eğitimi hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlemiş olduğumuz Yurt Dışı Fırsatları Seminer'imizi 28 Aralık Pazartesi, 13.00-15.00 saatleri arasında Mühendislik Fakültesi E-8 amfisinde gerçekleştirdik.

Etkinliğimize, alanında uzman ve öncü şirketler katılmıştır. Work and Travel, dil okulları, yurtdışı eğitimi gibi önemli konular hakkında geniş kapsamlı bilgilerin verildiği ve gerçekten geniş bir kitlenin katıldığı, çekiliş ve indirimlerle dolu olan etkinliğimizde sırasıyla, YeRo Yurtdışı Eğitim tarafından Work and Travel sunumu, AIESEC sunumu, British Town dil okullarının sunumu ve son olarak BEST ISPARTA sunumu yapılmıştır.

2nd Anniversary Party

Best'e kabul edilişimizin ikinci yılı Anniversary partisi ile Best Isparta bünyesinde 19.12.2015 tarihinde kutlandı.

Kutlama öncesinde Big Yellow Taxi Benzin'de yemek yendi ve ardından kutlamaya özel bir konseptle Huni Cafe&Bar 'da eğlenceye devam edildi. Gerçekleştirilen yemeğe ve partiye ev sahipliğini yaptığımız TBEC SIM etkinliği için Isparta'da bulunan EBEC Türkiye Takımı da katıldı.

Motivasyon Hafta Sonu Isparta – 3

BEST Isparta bünyesinde gerçekleştirdiğimiz 3. Motivasyon Hafta Sonu" etkinliği 17 Ekim 2015 günü gerçekleştirildi. Bu etkinlikte aramıza yeni katılan üyelerimize genel olarak "BEST nedir? BEST nasıl işler? BEST' in amacı nedir?" soruları cevaplanmış, yeni arkadaşlara BEST ruhu anlatılmıştır.

Etkinlik açılış konuşmasının ardından BEST Isparta başkanının BEST hakkında temel bilgileri içeren sunumla başladı sunum bitiminde arası verildi.

Kahve arasının ardından sonra katılımcılar iki gruba ayrılarak bir kısmına eğitim verilirken, diğer grup ise Hemen etkinliğin yapıldığı salonun dışında kurulmuş departman masalarına yönlendirilerek departmanlar hakkında bilgi verildi.

Daha sonrasında gruplar değiştirilerek aynı işlem tekrarlandı. Sonrasında kapanış konuşması ile ortalama 5 saat ile sonra erdi. Etkinliğin sonrasında yeni üyelerle kaynaşmak adına bir kafede chillout gerçekleştirildi.

İngilizcenin Kişisel Gelişimi İçin Önemi

BEST’e kabul edilişimizin 1.yılını kutlamak amacıyla Aralık ayında Gramafon Cafe’de yemek yedikten sonra Beer’da party düzenleyerek eğlendiğimiz bir etkinliktir.

‘’İngilizcenin Kişisel Gelişimi İçin Önemi’’ koyduğumuz bu etkinlik, Batı Dilleri ve Edebiyatı bölümünden Yrd. Doç. Dr. Şule Okuroğlu Özün ve Maden Mühendisliği bölümünden Yrd. Doç. Dr. Savaş Özün hocalarımızın katılımıyla bütün üniversite öğrencilerine açık olarak gerçekleştirilmiştir.

İngilizce'nin günlük hayatımızdaki kullanımı ve neden Türkiye'nin bitmek bilmeyen bir sorunu olmasından, mesleki hayatta önümüze ne tür fırsatlar sunacağına kadar bir çok konuya değinilmesinin yanı sıra, öğrencileri motive edici bir söyleşi olmuştur.

Anniversary Party

BEST Isparta bünyesinde gerçekleştirdiğimiz 3. Motivasyon Hafta Sonu" etkinliği 17 Ekim 2015 günü gerçekleştirildi. Bu etkinlikte aramıza yeni katılan üyelerimize genel olarak "BEST nedir? BEST nasıl işler? BEST' in amacı nedir?" soruları cevaplanmış, yeni arkadaşlara BEST ruhu anlatılmıştır.

Motivasyon Hafta Sonu Isparta – 2

Motivasyon Hafta Sonu'na kıyasla daha çok tanınmak, insanlara BEST'in eğlenceli ve aynı zamanda çalışan yüzünü göstermek amacıyla 2 Kasım 2014 tarihinde Ertokuş Bey Amfisinde 70-80 kişilik bir katılımla gerçekleştirdiğimiz etkinliktir.

Yine bu etkinlikte de BEST hakkında sunumlar yapılmış, katılımcıların hem BEST hem de organizasyonumuzun sunduğu fırsatlar hakkında bilgi almaları sağlanmıştır. Katılımcılarla Vaka Analizi yapılıp, Kampüs Turu ile BEST oyunları oynanarak erkinlik eğlenceli bir hale getirilmiştir.

Motivasyon Hafta Sonu Isparta

Şubat 2014’te gerçekleşen motivasyon hafta sonu etkinliğidir. Amacı BEST'i üniversite öğrencilerine tanıtıp kulüp için yeni üyeler aramaktır.

BEST hakkında sunumlar yapılmış, katılımcıların hem BEST hem de organizasyonumuzun sunduğu fırsatlar hakkında bilgi almaları sağlanmıştır.Vaka Analizinin yanı sıra, Kampüs Turu ile BEST oyunları oynanmış ve öğrenciler motive edilmiştir.