Yurt Dışı Fırsatları Semineri 6
BEST Isparta olarak 6. sını gerçekleştirdiğimiz, BEST içerisindeki yurtdışı imkanlarını üniversite öğrencilerine sunmak ve Interrail, Erasmus, Yurt Dışı Staj/Dil Eğitimi/Sertifika programları, Gönüllü çalışma programları hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlemiş olduğumuz Yurt Dışı Fırsatları Semineri’mizi bu dönem ilk kez iki gün düzenledik. 14 Mayıs 2019 Salı günü 13.00-16.30 saatleri arasında Mühendislik Fakültesi E8 konferans salonunda, 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü 13.00-16.30 saatleri arasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi B Konferans Salonu’nda gerçekleştirdik. Etkinliğimize, alanında uzman ve öncü şirketler katılmıştır. Dil okulları, yurtdışı eğitimi, gönüllü çalışma programı ve geBEST zginler ile kapsamlı bilgilerin verildiği ve çekilişlerin olduğu etkinliğimizde sırasıyla BEST Isparta sunumu, Vivaldi sunumu, AIESEC, English Time Dil Okulları, Konuşmacı Gezgin (Batın Özen) ve SDÜ Erasmus & ESN Koordinatörlüğü sunumu yapılmıştır. İkinci gün ek olarak Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Konuşmacı Gezgin olarak BEST Isparta üyesi Emre Eryiğit ve arkadaşı Alperen Öz sunumlarını gerçekleştirmiştir.

Yurt Dışı Fırsatları Semineri 5
BEST Isparta’nın üniversite öğrencilerine tanıtımını yapıp, BEST içerisinde bulunan yurtdışı imkanlarını üniversite öğrencilerine sunabilmek, yurtdışı eğitimi ve Work and Travel programları hakkında bilgi vermek için üniversite öğrencilerine aktarmak amacıyla düzenlemiş olduğumuz Yurtdışı Fırsatları Semineri’mizi 12 Aralık 2018 Çarşamba günü 11.00-14.00 saatleri arasında Mühendislik Fakültesi E8 konferans salonunda gerçekleştirdik. Etkinliğimize, alanında uzman ve öncü şirketler katılmıştır. Dil okulları, yurtdışı eğitimi, Work and Travel programları gibi önemli konular hakkında geniş kapsamlı bilgilerin verildiği ve çekilişlerin olduğu etkinliğimizde sırasıyla BEST Isparta sunumu, Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, English Time Dil Okulları, Otostop Gezginleri (Aytekin Aşık ve Yağmur Kılıncıroğlu) ve son olarak SDÜ Erasmus & ESN Koordinatörlüğü sunumu yapılmıştır.

Yurt Dışı Fırsatları Semineri 4
BEST Isparta’nın üniversite öğrencilerine tanıtımını yapıp, BEST içerisinde bulunan yurtdışı imkanlarını üniversite öğrencilerine sunabilmek, yurtdışı eğitimi ve Work and Travel programları hakkında bilgi vermek için üniversite öğrencilerine aktarmak amacıyla düzenlemiş olduğumuz Yurtdışı Fırsatları Semineri’mizi 15 Mart Perşembe günü 13.30-17.00 saatleri arasında Mühendislik Fakültesi E-8 amfisinde gerçekleştirdik. Etkinliğimize, alanında uzman ve öncü şirketler katılmıştır.Dil okulları, yurtdışı eğitimi, Work and Travel programları gibi önemli konular hakkında geniş kapsamlı bilgilerin verildiği ve çekilişlerin olduğu etkinliğimizde sırasıyla BEST Isparta sunumu, Otostop Gezgini, EF Dil Okulları, Global Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlık,English Time Dil Okulları, LLC Yurtdışı Eğitim, Macera Otobüsü ve son olarak SDÜ Erasmus & ESN Koordinatörlüğü sunumu yapılmıştır.

Yurt Dışı Fırsatları Semineri 3
Üniversitemizde BEST’i daha tanınır hale getirmek, BEST’in yurt dışı  imkanlarını sunabilmek  ve yurt dışı eğitimi hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlemiş olduğumuz Yurt Dışı Fırsatları Semineri’mizi 17 Ekim Salı  13.30-17.00 saatleri arasında Mühendislik Fakültesi E-8 amfisinde gerçekleştirdik. Etkinliğimize, alanında uzman ve öncü şirketler katılmıştır.Dil okulları, yurt dışı eğitimi gibi önemli konular hakkında geniş kapsamlı bilgilerin verildiği ve çekilişlerin olduğu etkinliğimizde sırasıyla BEST Isparta sunumu, Manchester Dil Okulları,Macera Otobüsü ve son olarak AIESEC sunumu yapılmıştır.

Motivasyon Hafta Sonu Isparta
Kulübümüze yeni katılan üyelerimize BEST’i daha iyi anlatmak amacıyla 8 Ekim tarihinde okulumuzda Motivasyon Hafta Sonu etkinliği düzenlendi. Bu etkinlikte, yeni üyelerimiz BEST nasıl bir oluşumdur? BEST neler yapar ve BEST’in içerisindeki takımlar nasıl çalışır? gibi sorular hakkında bilgi sahibi oldular. Etkinlik içerisinde oynanan oyunlar ve kaynaşma sohbetleri, etkinlikte neşeli anlara sebep oldu.

Başarılı Bir Mühendis Nasıl Yetişir?
BEST Isparta olarak düzenlediğimiz “Başarılı Bir Mühendis Nasıl Yetişir?” etkinliğimizde mühendislik fakültesi dekanı Prof. Dr. Serdal Terzi’nin açılış konuşmasının ardından dekan yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Çömlekçi, Viessmann Isı Teknikleri Ticaret A.Ş’de makine mühendisi olan Canbulat Aydın ve makine mühendisi ve yaşam koçu Hüseyin Merviş, katılan öğrencilere başarılı mühendis olma yolundaki inceliklerden bahsederek deneyimleri aktardı.

BEST Isparta Kariyer Günü
GİLİD (Girişimciler ve Liderler Derneği), Diyalogin.com ve BEST Isparta iş birliği ile üniversitemizde gerçekleşen “BEST Isparta Kariyer Günü” semineri kapsamında, Diyalogin.com kurucusu Raci Cihan Şener ile öğrencilerle buluştu. Etkinlikte inovasyon süreçleri, inovasyon farkındalığının nasıl oluşturulabileceği, geleceğin meslekleri ve sinerji üzerine keyifli bir seminer düzenlendi. Yaklaşık üç saat süren ve öğrencilerin interaktif katılımlarıyla ilerleyen bu keyifli seminerin sonunda, Süleyman Demirel Üniversitesi ve BEST Isparta tarafından, Raci Cihan ŞENER’e, katılımı ve katkıları için teşekkür belgesi takdim edildi.
Etkinlikten bir gün önce, inovasyon uzmanı ve eğitmen olan Raci Cihan Şener, BEST Isparta üyeleri ile inovasyon tecrübelerini paylaştığı bir eğitimde bir araya geldi. Öğrencilerle birlikte inovasyon çeşitleri, inovatif düşünce üzerine güzel bir eğitimin ardından, öğrenciler Girişimciler ve Liderler Derneği tarafından verilen sertifikalarını aldılar. Eğitim sonunda arkadaşlarımız, BEST geleneklerinden birisi olan “çılgın poz” temalı fotoğraflardan çekilmeyi de ihmal etmediler.

Tuncay Vural Semineri
BEST Isparta olarak düzenlediğimiz ”Tuncay Vural Semineri” etkinliğimiz, Tuncay Vural ve Şule Hanımın katılımlarıyla gerçekleşmiştir. Ana konuşmacımız Tuncay Vural sağlıklı düşünce, zamanı etkili kullanabilme, iletişimde etkin olma gibi bir çok kişisel gelişim konusundaki deneyimlerini ve bilgilerini bize aktardı.

Motivasyon Hafta Sonu Isparta 4
Kulübümüze yeni katılan üyelerimizin kulüp hakkında ayrıntılı bilgi almaları ve üyelerimizin birbirleri ile kaynaşması için motivasyon hafta sonu etkinliği düzenlendi. Etkinliğimizde BEST nasıl çalışır? Ne gibi etkinlikler düzenler? BEST içerisindeki takım oluşumları hakkında bilgi verildi. Motivasyon oyunu ve çekiliş ile neşeli anlara tanık olduğumuz etkinliğimiz Isparta Gençlik Merkezi’nde yapıldı.

İzmir Coca Cola A.Ş. Teknik Gezisi Üniversitemizde BEST’i daha tanınır hale getirmek, BEST’in bize ne gibi imkanlar sunabileceğini göstermek ve öğrenci arkadaşlarımızı öğrendiklerini iş sahasında görmelerini sağlamak maksadıyla düzenlemiş olduğumuz Izmir Coca Cola A.Ş’ne olan teknik gezimizi 13 Mayıs Cuma,10.00-12.00 saatleri arasında gerçekleştirdik. Etkinliğimizde bir mühendis bizlere şirket, fabrika ve ürünler hakkında sunum yaptı.Sunum esnasında yapılan projelerden (minimizasyon,6 sigma, operasyonel mükemmellik, quick win vs.) bahsedildi. Akabinde saha turu gerçekleştirildi. Etkinlik boyunca soru-cevap şeklinde öğrenci arkadaşlarımız ve ilgili mühendis arasında kuvvetli iletişim kuruldu. Yoğun bir teknik gezinin ardından 12.00-18.00 saatleri arasında arkadaşlarımıza Izmir’de gezmeleri amacıyla serbest zaman sunuldu.

Kişisel Gelişim Konferansı
BEST’in okulumuz öğrencilerine daha iyi bir hayat, daha iyi bir yaşam için düzenlediği Kişisel Gelişim Konferansı 26 Nisan Salı günü Mühendislik Fakültesi E-8 amfisinde gerçekleşti. Etkinliğimiz saat 13.30’da Koreograf ve Eğitmen Tuncay Vural’ın “Bilinçli Ritmik Yaşam” eğitimiyle başladı. Ardından 16.00’da Eğitmen ve Danışman Murat Kaplan’ın “Mutluluğun Formülü” eğitimiyle etkinlik sona erdi.

Yurt Dışı Fırsatları Semineri
Üniversitemizde BEST’i daha tanınır hale getirmek, BEST’in bize ne gibi imkanlar sunabileceğini göstermek ve yurt dışı eğitimi hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlemiş olduğumuz Yurt Dışı Fırsatları Seminer’imizi 28 Aralık Pazartesi, 13.00-15.00 saatleri arasında Mühendislik Fakültesi E-8 amfisinde gerçekleştirdik. Etkinliğimize, alanında uzman ve öncü şirketler katılmıştır. Work and Travel, dil okulları, yurtdışı eğitimi gibi önemli konular hakkında geniş kapsamlı bilgilerin verildiği ve gerçekten geniş bir kitlenin katıldığı, çekiliş ve indirimlerle dolu olan etkinliğimizde sırasıyla, YeRo Yurt Dışı Eğitim tarafından Work and Travel sunumu, AIESEC sunumu, British Town dil okullarının sunumu ve son olarak BEST Isparta sunumu yapılmıştır.

Motivasyon Hafta Sonu Isparta 3
BEST Isparta bünyesinde gerçekleştirdiğimiz “3. Motivasyon Hafta Sonu” etkinliği 17 Ekim 2015 günü gerçekleştirildi. Bu etkinlikte aramıza yeni katılan üyelerimize genel olarak “BEST nedir? BEST nasıl işler? BEST’ in amacı nedir?” soruları cevaplanmış, yeni arkadaşlara BEST ruhu anlatılmıştır. Etkinlik açılış konuşmasının ardından BEST Isparta başkanının BEST hakkında temel bilgileri içeren sunumla başladı sunum bitiminde arası verildi. Kahve arasının ardından sonra katılımcılar iki gruba ayrılarak bir kısmına eğitim verilirken, diğer grup ise Hemen etkinliğin yapıldığı salonun dışında kurulmuş departman masalarına yönlendirilerek departmanlar hakkında bilgi verildi. Daha sonrasında gruplar değiştirilerek aynı işlem tekrarlandı. Sonrasında kapanış konuşması ile ortalama 5 saat ile sonra erdi. Etkinliğin sonrasında yeni üyelerle kaynaşmak adına bir kafede chillout gerçekleştirildi.

İngilizcenin Kişisel Gelişim İçin Önemi
Süleyman Demirel Üniversitesi’nde daha tanınır bir kulüp olmak ve öğrencilere BEST’i tanıtmak amacıyla dünyanın ortak anlaşma dili olan İngilizce’nin önemine dikkat çekmek için yaptığımız bir etkinliktir. Adını ‘’İngilizcenin Kişisel Gelişimi İçin Önemi’’ koyduğumuz bu etkinlik, Batı Dilleri ve Edebiyatı bölümünden Yrd. Doç. Dr. Şule Okuroğlu Özün ve Maden Mühendisliği bölümünden Yrd. Doç. Dr. Savaş Özün hocalarımızın katılımıyla bütün üniversite öğrencilerine açık olarak gerçekleştirilmiştir. İngilizce’nin günlük hayatımızdaki kullanımı ve neden Türkiye’nin bitmek bilmeyen bir sorunu olmasından, mesleki hayatta önümüze ne tür fırsatlar sunacağına kadar bir çok konuya değinilmesinin yanı sıra, öğrencileri motive edici bir söyleşi olmuştur.

Motivasyon Hafta Sonu Isparta 2
Motivasyon Hafta Sonu’na kıyasla daha çok tanınmak, insanlara BEST’in eğlenceli ve aynı zamanda çalışan yüzünü göstermek amacıyla 2 Kasım 2014 tarihinde Ertokuş Bey Amfisinde 70-80 kişilik bir katılımla gerçekleştirdiğimiz etkinliktir. Yine bu etkinlikte de BEST hakkında sunumlar yapılmış, katılımcıların hem BEST hem de organizasyonumuzun sunduğu fırsatlar hakkında bilgi almaları sağlanmıştır. Katılımcılarla Vaka Analizi yapılıp, Kampüs Turu ile BEST oyunları oynanarak etkinlik eğlenceli bir hale getirilmiştir.

Motivasyon Hafta Sonu Isparta
Şubat 2014’te gerçekleşen motivasyon hafta sonu etkinliğidir. Amacı BEST’i üniversite öğrencilerine tanıtıp kulüp için yeni üyeler aramaktır. BEST hakkında sunumlar yapılmış, katılımcıların hem BEST hem de organizasyonumuzun sunduğu fırsatlar hakkında bilgi almaları sağlanmıştır. Vaka Analizinin yanı sıra, Kampüs Turu ile BEST oyunları oynanmış ve öğrenciler motive edilmiştir.