Yaz Kursu ’18
Süleyman Demirel Üniversitesi Avrupa Mühendislik ve Teknoloji Öğrencileri Topluluğu (BEST Isparta) tarafından düzenlenen Yenilenebilir Enerji konulu yaz kursu 29 Haziran – 8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti.
Kursa, Avrupa ve Kanada’dan olmak üzere 12 farklı ülkeden 20 mühendislik öğrencisi katıldı. Yenilenebilir Enerji konusunun işlendiği kursta Temel Termodinamik, Isı Transferi, Hidroelektrik, Güneş Enerjisi, Rüzgar Enerjisi, Biyogaz ve Jeotermal Enerji konularına değinildi. Süleyman Demirel Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği dersliklerinde gerçekleşen eğitimlerin ardından Zorlu Enerji Jeotermal Enerji Santrali, CW Enerji ve Fina Enerji Uluborlu Rüzgar Santrali’ne şirket gezileri düzenlendi. Denizli, Antalya ve Uluborlu’daki gezilerde öğrencilere teorik bilgilerin uygulamaları gösterilirken staj ve iş imkanları ile ilgili bilgi verildi.

Yaz Kursu ’17
BEST Isparta olarak 1-9 Temmuz 2017 tarihleri arasında “Problem? The Solution: Rose” adlı Yaz Kursu’17 etkinliğini 8 farklı ülkeden konuklarımızla birlikte organize ettik. Kursun konusu Gül Kozmetiği idi. Bu etkinliğin amacı farklı ülkelerden öğrencileri bir araya getirip, kurs konusunda tecrübe paylaşımı ve daha fazla bilgi edinmekti.
BEST’te sadece kendimizi geliştirmekle kalmıyor aynı zamanda bunu yaparken eğleniyoruz.

Sonbahar Kursu ’16
16-23 Eylül tarihleri arasında BEST Ịsparta’nın düzenlemiş olduğu sonbahar kursu birçok farklı ülkeden 10 katılımcıyla Isparta’da gerçekleşti. Etkinliğin konusu ”Your Speech, Your Rules!” olup, güzel konuşmanın önemi ve bununla alakalı birçok faktörü içeren, Süleyman Demirel Üniversitesi eğitmenleri tarafından verilen bir eğitimdi. Katılımcılara bu tip eğitimlerin yanında eğlenip, gezip, yeni yerler keşfedecekleri Eğirdir ve Serik/Belek gezileri gerçekleşti.