EBEC Isparta ’19
Avrupa Teknoloji Öğrencileri Topluluğu olarak, Avrupa’nın en yetenekli mühendis öğrencilerini seçme yolundaki ilk aşamayı 14-15 Mart tarihlerinde Batı Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi E-8 Alanında gerçekleştirdik! Takım Tasarımı ve Vaka Analizi olarak iki kategoriden oluşan Avrupa BEST Mühendislik Yarışmamızda; üniversitemizin mühendislik öğrencileri oluşturdukları 4 kişilik takımlarıyla birlikte mühendislik kabiliyetlerini kanıtlamak üzere birbirleriyle kıyasıya bir şekilde mücadele ettiler. Yarışmamızın üniversite ayağını kazanan yarışmacılarımız ise daha sonra 11-12 Mayıs tarihlerinde yine üniversitemizde düzenlenecek Avrupa BEST Mühendislik Yarışması’nın ulusal ayağı olan EBEC Turkey’de; Türkiye’nin en gözde üniversiteleri olan Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ, İTÜ, YTÜ ve Ege Üniversitesi’nden gelecek olan birbirinden kaliteli yarışmacılarla mühendislik alanında birbirleriyle rekabet edecekler. Yarışmanın Ulusal ayağını kazanan yarışmacılar ise İtalya’nın Torino kentinde düzenlenecek olan EBEC’in Final Aşaması’nda; Avrupa’nın En Yetenekli Mühendis Öğrencisi olma yolunda Avrupa’nın birbirinden yetenekli, birbirinden zeki öğrencileriyle birlikte yarışacaklar.

EBEC Isparta ’18
 Süleyman Demirel Üniversitesinin en etkili kulüplerinden biri olan BEST Isparta’nın Avrupa’nın her yerindeki 86 diğer BEST topluluğu ile birlikte düzenlediği EBEC (Avrupa BEST Mühendislik Yarışması) yarışmasının Isparta bölgesel ayağı dörder kişilik sekiz takımın katılımı ile Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi E8 biriminde gerçekleştirildi. Mühendisik fakültesinin merkezinde birbirinden yaratıcı tasarımlara ve etkileyici bir atmosfere sahip olan bu yarışma pek çok öğrenci ve öğretim görevlisi tarafından ziyaret edildi. 26 – 27 Nisan tarihlerinde gerçekleşen yarışmanın sonucu olarak Vaka Analizi ve Takım Tasarımı dallarında yarışan takımların birincileri jüriler tarafından belirlendiler ve bu sene Ege Üniversitesinde düzenlenecek olan Türkiye Finaline katılmaya hak kazandılar. İTÜ, ODTÜ, YTÜ, EGE ve Boğaziçi üniversitelerinde gerçekleştirilen diğer yerel ayakların kazananları ile üniversitemiz temsilcileri mayıs ayında Türkiye Finalini kazanabilmek için yarışacaklar.  

EBEC Isparta ’17
SDÜ’nün mühendisliğe ilgili öğrencilerinden oluşan BEST (Avrupa Mühendislik ve Teknoloji Öğrencileri Topluluğu) Isparta tarafından, Avrupa’nın en prestijli mühendislik yarışması olan EBEC (European BEST Engineering Competition) 6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde SDÜ Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Takım Tasarımı kategorisinde 5, Vaka Analizi kategorisinde ise 4 takım, İTÜ’de düzenlenecek olan Türkiye Finali’ne gidebilmek için ter döktü. Okulda öğrendikleri bilgileri pratiğe dökme şansı bulan yarışmacılar aynı zamanda süreyi de doğru kullanarak çözüme ulaşmaya çalıştılar. Vaka Analizi kategorisindeki yarışmacılar kendilerine verilen vakayı çözüme ulaştırırken , Takım Tasarımı kategorisindeki yarışmacılar ise kendilerinden istenilen tasarımı en verimli şekilde yaparak okulumuzun hocalarından oluşan jürimiz önünde sundular. 2 ayrı kategoride birinci olan takımlar, 13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde İTÜ’deki Türkiye Finali olan EBEC Turkey’e katılarak, ODTÜ, Boğaziçi, YTÜ, İTÜ ve Ege Üniversite’sinden gelen finalistlere karşı yarışarak okulumuzu temsil ettiler. Türkiye Finali’ni kazanan takımlar ise Çek Cumhuriyeti’nin Brno kentinde yapılacak Avrupa Finali’ne gitmeye hak kazandılar. Avrupa Finali’nde ise, Avrupa’nın en iyi mühendisleri unvanı için yarışıldı.

EBEC Isparta ’16
SDÜ’de mühendislik alanında yaptığı çalışmalar ve etkinliklerle bilinen BEST (Avrupa Teknoloji Öğrencileri Topluluğu) Isparta yine bir ilke imza atarak Avrupa’nın en prestijli mühendislik yarışmalarından olan EBEC (Avrupa BEST Mühendislik Yarışması) Isparta ayağını düzenledi. 5-6 mayıs 2016 tarihlerinde SDÜ Atatürk Kapalı Spor Salonunda düzenlenen yarışmada Takım Tasarımı kategorisinde 7, Vaka Analizi kategorisinde 4 takım yarıştı. 4’er kişiden oluşan takımlar 2 gün boyunca verilen vakaları çözmeye ve dizaynlarını oluşturmaya çalıştılar. Okulumuzun öğretim üyelerinden oluşan jürilere sunumlarını yaptılar. 2 ayrı kategoride birinci olan takımlar 21-22 Mayıs 2016 tarihlerinde ODTÜ’de düzenlenen Türkiye finalinde, Ege Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden gelen finalistlere karşı okulumuzu temsil ettiler. Türkiye finalini kazanan gruplar ise Belgrad’ta yapılacak Avrupa finaline gitme hakkı kazandılar. Orada Avrupa’nın en iyi mühendisleri ünvanı için yarışacaklar.